Instituut voor Film viert 5 jarig bestaan
Op 29 november 2018 is het al weer 5 jaar geleden dat het Geoffrey Donaldson Instituut voor Film in Noord-Scharwoude werd opgericht.
In die 5 jaar is er heel veel nieuw materiaal verzameld (films, boeken, posters, foto’s, videotapes, apparaten) maar ook zijn zo’n 60 filmvoorstellingen gehouden, zo’n 2 uur brandbare films gerestaureerd, 8 tentoonstellingen gemaakt en 3 boeken gepubliceerd (de 4de, over Geoffrey Donaldson in Australië zal volgend jaar verschijnen).
Voor het publiek is er op 30 november een speciale filmvoorstelling met live muziek met een Hollandia film geleend van de grote zus Eye Filmmuseum in Amsterdam.
En vanaf 1 december is er de nieuwe tentoonstelling ‘Spraakmakende Filmmakers’.
Deze tentoonstelling loopt tot en met 6 april 2019.
Entree gratis.
Te bezoeken op maandag-, woensdag- en zaterdagmiddag van 14.00-17.00 uur.
Naast deze filmmakers besteedt de expositie ook aandacht aan Gerard Soeteman (Rotterdam, 1936), de scenarist van de Nederlandse films van Paul Verhoeven en een aantal belangrijke films van Fons Rademakers.
Vanaf december 2018 tot en met maart 2019 zijn er ook filmvoorstellingen met films van de ‘Spraakmakende Filmmakers’ uit de tentoonstelling.
Het gehele filmprogramma is opgenomen in de uitgebreide folder die af te halen is in het GDI.