De Dierenbescherming organiseert in samenwerking met een groot aantal dierenartsen, dierenasielen en dierenambulances in de regio Alkmaar een chipactie. Van 14 tot en met 25 juni krijgen huisdiereigenaren korting op het plaatsen van een chip. Dankzij deze onderhuidse chip kunnen vele dieren snel weer met hun eigenaar herenigd worden.
In deze tijd van microtechnologie, met ‘hippe’ fenomenen als twitteren, Hyves en viral campaigning, is het eigenlijk ook geweldig ‘hip’ om je huisdier te laten chippen. Een chip is een microscopisch klein korreltje wat onderhuids wordt ingebracht en wat met een optische lezer kan worden ‘uitgelezen’. Het is onmogelijk om die chip nog te verliezen – in tegenstelling tot een adreskokertje, een medaille aan de halsbandje of een tatoeage, want laatgenoemde verbleekt en wordt op den duur onleesbaar.
Onder het motto: “Maak van je dier geen asielzoeker, chip je dier” staat de maand juni in het teken van het chippen en registreren van huisdieren. Voor de maand juni is bewust gekozen omdat deze maand voorafgaat aan de vakantieperiode, en juist in die periode blijken de meeste eigenaren hun huisdier als vermist op te geven. Nog ieder jaar raken duizenden dieren in Nederland vermist en belanden als zwerfdier in het asiel. Dieren met een chip kunnen sneller met hun baasje herenigd worden en verblijven daardoor minder lang in het asiel. Helaas zijn 29% van de honden en 87% van de katten nog niet gechipt.
Kortingsactie: chippen voor een prikkie
In de periode van maandag 14 tot en met vrijdag 25 juni geven vele dierenartsen, dierenasielen en dierenambulances in de regio Alkmaar korting op het plaatsen van een chip. Met de kortingsactie wil de Dierenbescherming huisdiereigenaren stimuleren om hun dier te laten chippen. Huisdiereigenaren kunnen van te voren een afspraak maken met de dierenarts, het dierenasiel of de dierenambulance. Het is belangrijk om het dierenpaspoort mee te nemen en na het chippen het chipnummer en eigen gegevens te registreren bij een centrale databank. Wanneer een dier al gechipt is, dan is het goed om voor de vakantie nog even extra te controleren via de website www.chipnummer.nl of het chipnummer van het huisdier en de bijbehorende registratie nog kloppen.
Meer informatie over de chipactie is te vinden op www.chipjedier.nl en op onderstaande website:



